Субота, 20.04.2024
Головна Реєстрація
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 39
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Професія: Слюсар з ремонту колісних автотранспортних засобів. Водій автотранспортних засобів (категорії «С»)

Термін навчання: на базі повної загальної середньої освіти (11 кл) - 1 рік. 

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів – це робітник, який здійснює всі види ремонту і технічного обслуговування автомобільного транспорту. Основні операції, які виконує слюсар з ремонту колісних транспортних засобів: розбирання, ремонт, складання, регулювання, комплексне випробування відповідно до технічних умов експлуатації агрегатів і вузлів автомобілів різних марок. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів  може працювати в автотранспортних і авторемонтних організаціях, на станціях технічного та сервісного обслуговування автомобілів, у транспортних цехах організацій різних видів економічної діяльності.

Загальна характеристика професії: виконує  ремонт і складання автомобілів (у тому числі дизельних спеціальних вантажних), автобусів, імпортних легкових автомобілів, вантажних пікапів і мікроавтобусів;  перевіряє гальмові та ходові властивості автомобілів; виконує на стендах випробування складових одиниць та агрегатів;  виявляє і усуває дефекти, несправності у процесі регулювання і випробування агрегатів, складових одиниць і приладів; розбраковує деталі після розбирання та миття; виконує слюсарну обробку деталей за 7-10 квалітетами із застосуванням   складного універсального обладнання; виконує статичне та динамічне балансування деталей і складових одиниць складної конфігурації, складає дефектувальні відомості; раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці; додержуватись норм технологічного процесу; не допускати браку в роботі; знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі аварії, повені тощо); знати інформаційні технології.

Повинен знати: правила техніки безпеки;  пристрій принципи роботи ремонтованого обладнання;  силових установок, агрегатів і машин;  властивості оброблюваних матеріалів; антикорозійних мастил і масел; способи відновлення зношених деталей; технічні умови на випробування, регулювання і  приймання вузлів; механізмів і обладнання після ремонту; допуски, посадки і класи точності; пристрій і способи застосування спеціальних пристосувань і контрольно вимірювальних інструментів; уміння виконувати роботи з розбирання, ремонту і складання вузлів і механізмів.

Водій автотранспортних засобів категорії «С»

Повинен знати: Законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т.ч. небезпечних, великовагових, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії  С та правила їх технічної експлуатації; будову, правила експлуатації і технічного обслуговування причепів; основи керування автотранспортними засобами; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх запобігання; характер впливу кліматичних умов (дощ, туман, ожеледиця та інше) на безпеку руху; несправності, що виникають в процесі експлуатації автотранспортних засобів, способи їх виявлення і усунення; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, пожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування автотранспортного засобу та під час роботи на лінії; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, мастила, електроліт та інше); правила зберігання автотранспортних засобів на відкритій стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації автотранспортного засобу, завдання матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу.

Повинен уміти:  Керує  автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії С за різних дорожніх умов. Виконує вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечує належний технічний стан автотранспортного засобу. Керує спеціальним обладнанням, яке встановлене на цих автотранспортних засобах. Буксирує автопричіп повною масою до 750 кг. Перевіряє технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечує справність обладнання автотранспортного засобу відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконує роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Подає автотранспортний засіб для навантаження та розвантаження. Контролює правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів ( у тому числі – небезпечних, великовагових, негабаритних) у кузові. Усуває технічні несправності, які виникають під час роботи  на лінії і не потребують розбирання механізмів. Виконує регулювальні роботи. Заправляє автотранспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформляє дорожню документацію. Надає першу медичну допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної пригоди.